אודות אפלוקה

אפלוקה מסעדת דגים

רק אהבה אמיתית לים לדיג בימי הים התיכון ולאנשים הייתה יכולה לגרום לבני משפחת דייגים מיפו לפתוח מסעדה שמגלמת בתוכה את כל אלו ה"אפלוקה" כמקור השראה וכביתם השני של חובבי מאכלי הים.
יש הרבה מסעדות ביפו אבל "אפלוקה" יש רק אחת.

בשנות החמישים לקח סלאח ג'רבוע מיפו את כל חסכונותיו וקנה דוגית כחלחלה קטנה "אפלוקה בערבית" כל בוקר השכם ליפני הזריחה הוא קם ויצא לאהבת חייו לים.
יחד עם חבר חתרו לאורך קילומטרים של מים כחולים עצרו פרשו את הרשת והמתינו, המוני לוקוסים פרידות ומרמירים עלו ברשת וכבר בשעות הבוקר המאוחרות פסעו בחזרה בשבילי יפו עם השלל ומכרו ללקוחות את הדגים הטריים.
העסק שגשג מספר הלקוחות גדל וסלאח קנה סירה חדשה  יותר ומשוכללת בנוסף לדוגית הקטנה.

חליל בנו הקטן של סאלח אהב להצטרף לאביו אל הים.
מידי יוםיצא אל הים, ונדבק גם הוא במחלה, מחלת ים, המסבירים בחיוך כמו אהבת גבר לאישה.
משגדל, החליט חליל להגדיל את העסק המשפחתי, הדרישות לדגים טריים גדלו, והוא הציע לאב לפתוח מקום שבו יציעו לכל לקוחותיהם את הדגים הטריים, היישר מהים, מבושלים וטעימים.
מסעדת דגים זו תהיה הכריז וקרא לה "אפלוקה" על שם הדוגית הראשונה שבה החל אביו את העסק המשגשג.

וכך היה מסעדת אפלוקה נפתחה ביפו ברחוב קדם, בלב שכונת עג'מה הציורית ושמה יצא בזכות הדגים הטריים של סאלח וחליל, מכל יפו הגיעו האנשים וזכו לאירוח של כבוד מבני המשפחה, כיום, כ25 שנה אחרי עדיין "מתהדרת" אפלוקה בתואר מסעדת הדגים הטובה ביפו.
במבואות המסעדה עומדת האפלוקה המקורית זכר לאותם ימים, ואת קירות המסעדה מקשטים ציורי קיר ענקיים של ים וסירות דייגים אותם צייר בן משפחה, המשרים אוירה רגועה ונעימה.

מסעדת אפלוקה

מסעדת אפלוקה מציעה מנות עיקריות של מיני דגים בינהם, מושט, לוקוס, פורל, דניס, ברבוניה ומוסר בטווח מחירים של 54 ₪- 65 ₪ , לצד פירות ים ובשרים.
את המנות פותחים עם 22 סוגי סלטים תוצרת הבית, עם פיתות הנאפות במקום, וקנקן לימוננה צוננת הכלולים במחיר הארוחה.
בסיום הארוחה מוגשים לאורחים קפה או תה עם עוגיות הבית המתוקות, קדאיף שנעשות על פי מתכון משפחתי.

משפחת ג'רבוע מנהלת את המקום בראשות השם מאהר 30 , שאת כל ילדותו העביר במסעדה והצליח להתחמק ממחלת הים, אך חטף את חיידק הבישול ולמד ב"תדמור" טבחות, מסביר: היחוד שלנו הוא שאנו מייצרים כאן את המזון הכל נעשה על ידינו במסעדה, הדבר היחיד שאנו קונים הוא חומרי הגלם כגון ירקות ופירות.
את הדגים הטריים מביא לכאן כל בוקר אבא שעדיין לא מוותר על היציאה לים.
אחיי ואני ממינים ומנקים את הדגים, מכינים את הסלטים בעצמנו, את הפיתות הביתיות ואת שאר המוצרים לפי המתכונים המשפחתיים שלנו.